Aleksoto seniūnijaAleksoto seniūnija apima pietvakarinę  Kauno miesto dalį kairiajame Nemuno krante. Ją sudaro Aleksoto, Fredos (Žemosios ir Aukštosios),  Julijanavos, Jiesios, Tirkiliškių, Kazliškių, Yliškių, Linksmadvario, Marvelės bei I ir II Birutės dalys. Seniūnija išsidėsčiusi Nemuno slėnio aukštutinėje ir žemutinėje terasose. Nuo kitų miesto dalių seniūnija atskirta Nemuno upe ir Jiesios bei Marvelės upeliais su giliais slėniais. Į seniūniją iš kitų miesto dalių galima patekti Vytauto Didžiojo, M.K. Čiurlionio, J. Radzinausko tiltais per Nemuną bei tiltu per Jiesią. Aleksoto pakraščiu eina Kauno-Šeštokų geležinkelis bei Kauno tvirtovės geležinkelis iš Ž.Fredos į aukštutinę terasą.Kauno miesto savivaldybė 2003 m. įsteigė 10 seniūnijų, viena iš jų – Aleksoto seniūnija. Aleksoto seniūne buvo išrinkta Liukrecija Navickienė, vadovavusi seniūnijai iki 2020 metų.

Šiuo metu Aleksoto seniūnė - Roberta Kuzmickienė.

Seniūnijos kontaktai: Veiverių 132, Kaunas, tel. 837 391418, e.paštas  roberta.kuzmickiene@kaunas.lt, interneto svetainė http://aleksotas.kaunas.lt.  

Aleksoto seniūnija yra suskirstyta į penkias seniūnaitijas: Aleksoto, Birutės, Kazliškių, Fredos ir Marvelės.

 

2023 m. rudenį išrinkti naujos kadencijos seniūnaičiai:

Aleksoto seniūnaitis - Vytautas Samonis, tel. +370 64793170, e paštas vytautassamonis@gmail.com     Birutės seniūnaitė -  Vilmantė Kučinskaitė tel. +37060483222, e paštas  vilmantekuc@gmail.com 

  

Fredos seniūnaitis - Tomas Makarevičius, tel. +370 692 44469,  e paštas freda.seniunaitija@gmail.com                    

 

Kazliškių seniūnaitė - Gintarė Pažėrienė, e.paštas pazeriene@gmail.com

 

Marvelės seniūnaitis neišrinktas 

Dar apie Aleksotą...

Aleksoto seniūnijos teritorija 24 kv. km, tai sudaro 15,3%  Kauno miesto teritorijos. Gyventojų skaičius 20000, tai sudaro 6,4% Kauno miesto gyventojų. Aleksotas - verslo, mokslo, kultūros ir rekreacijos centras, patogus gyvenamasis rajonas, komercinių objektų vieta. Aleksoto struktūra monofunkcinė: didžiausia dalis užstatyta mažaaukščiais gyv. namais, nedidelė dalis - daugiaaukščiais gyv. namais (išsiskiria naujasis „Fredos miestelis“). Aleksote yra kultūrinės - rekreacinės teritorijos: VDU Kauno botanikos sodas, Naugardiškių, Antakalnio parkai, Marvelės upės slėnis, Linksmadvario skveras su tvenkiniu ir liaudies menininko A. Kuliešos skulptūromis. Aleksoto teritorijoje yra žydų kapinės H. ir O. Minkovskių g, Seniavos kapinės, rusų karo belaisvių bei senosios Aleksoto ir Fredos kapinaitės.VDU padaliniai – Muzikos akademija ir Kauno botanikos sodas, Divizijos generolo  S. Raštikio  kariuomenės mokykla, 2 vidurinės mokyklos, 1 pradinė mokykla, 4 vaikų darželiai, 3 pirminės sveikatos priežiūros centrai, 4 - V. Kudirkos bibliotekos filialai, katalikų Šv. Kazimiero bažnyčia, 2 vienuolynai - Šv. Jėzaus širdies seserų kongregacijos ir Šv. Elžbietos seserų.Aleksoto aerodromas - S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas – seniausias veikiantis aerodromas Lietuvoje ir vienas seniausių Rytų Europoje, įkurtas 1915 m.

Seniūnijoje yra nemažai patrauklių turistinių objektų. Tai VDU Kauno botanikos sodas, Aviacijos muziejus, Aleksoto funikulierius ir apžvalgos aikštelė su puikia panorama į senamiestį, Jiesios piliakalnis (Napoleono kalnas), Jiesios ir  Marvelės upeliai su nuostabiais šlaitais ir slėniais, carinės Rusijos laikų Kauno tvirtovės II fortas ir kiti pastatai bei geležinkelis, vingiuojantis Aleksoto šlaitais.

Prie visuomeninės veiklos aktyviai prisideda Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bei Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Renginiuose ir įvairiose akcijose aktyviai dalyvauja mažieji mūsų gyventojai, pedagogai ir tėveliai: Tirkiliškių pradinė mokykla, lopšelis-darželis „Boružėlė“, Tirkiliškių lopšelis-darželis, 36-asis vaikų darželis, „Aleksoto“ vaikų darželis. Daugelis renginių neįsivaizduojami be VDU muzikos akademijos ir Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos pagalbos.

Aleksoto seniūnijoje yra apie 1000 įmonių.

Artimiausi seniūnijos pagalbininkai ir rėmėjai UAB „Požeminiai darbai“, UAB „Autosabina“, UAB „Boslita ir Ko“, UAB „Liūtukas ir Ko“, UAB „Dana ir Ko“, Elitos Armanavičienės įmonė „Kvietainis“, Rimutės Povilaitienės individuali įmonė, Onos Ribakovienės įmonė ir kt.

Aleksoto seniūnija dėkoja visiems pagalbininkams - aktyviems bendruomeninių organizacijų nariams, kurių dėka Aleksotas tampa švaresnis, saugesnis ir įdomesnis. 

Aleksoto seniūnija gali džiaugtis aktyvia bendruomenine veikla, čia veikia septyni bendruomenių centrai: Aleksoto, Naugardiškių, Marvelės, Narsiečių, asociacija, Jiesios ir T.Ivanausko gatvės bendruomenės.

© 2024 Visos teisės saugomos, programavo Webtemple