Ansamblis "Svirbė"

 

SVIRBĖ 2022EUROPIADA  2022 - Klaipėda

Liepos 13-17 dienomis, Klaipėdoje suplevėsavo tarptautinio folkloro festivalio – „Europiada“ vėliavos.

Beveik aštuonios dešimtys kolektyvų iš keturiolikos Europos valstybių – Alandų salų, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Ispanijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Italijos,  Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos savo šokiais ir dainomis pristatė tautinį folklorą Džiaugiamės, kad liaudiškos muzikos ansamblis "Svirbė" buvo atrinkta tarptautinio Europiados komiteto atstovauti Lietuvą.

Liepos 13 - 17 d. skambėjo visa Klaipėda. Tokia įvairovė - muzikos, šokių, tautinių kostiumų - būna tik tarptautiniuose festivaliuose.

"Svirbei" teko garbė perimti Europiados vėliavą atidaryme  ir vėliavą perduoti sekančiam „Europiados“ miestui, kuriuo 2023 m. bus Vokietijos miestas Gota.

Džiaugiamės galėdami tinkamai atstovauti Lietuvą, Kauną - tai didelė garbė  bei atsakomybė.

Esame dėkingi vadovėms - Aurelijai Bareišienei ir Laimutei Šalnienei už ansamblio paruošimą festivaliui.

Daugiau žiūrėkite:

https://www.facebook.com/EuropeadeKlaipeda/videos/1795966714079750

https://www.youtube.com/watch?v=YHZdfJaqU_0

 

 

2021-11-16  SVIRBĖS 15-tasis  GIMTADIENIS

Lapktričio 16d  LMA Svirbei  - 15 metų.
Ansamblis nutarė šią sukaktį pažymėti koncertais. Jų turėtų būti 15  per metus.
Ansamblio vadovėms Aurelijai Bareišienei ir Laimutei Šalnienei dėkojame už kantrybę bei kūrybines mintis.
Ansambliečiams - niekada nepasenti, mylėt dainas ir šokius.
SVEIKINIMAS SVIRBIEČIAMS nuo ansamblio prezidentės Rimantos.

Mes laukėm "Svirbės" jubiliejaus
Lyg vakaro lakštingalų giesmės
Ir norim palinkėt gyvuoti
Daugybę metų iš eilės.
Mes linkime žvaigždynų aukščio
Mūs žemės rojaus pakeliuos
Dainų, koncertų, festivalių,
Sugrot, sušokt ir pakeliaut...

 

2021-10-30  KONCERTAS  ŠILUVOJE 

Šį šeštadienį Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis "Svirbė" kartu su centro aktyvu, vykdydami SADM finansuojamą projektą "Aleksoto bendruomenės centras- Aleksoto bendruomenei" vyko į Raseinius bei Šiluvą. Koncertinės kelionės tikslas - padėkoti raseiniškiams už nuoširdų rūpestį, laikinai apgyvendinant afganistaniečius, padėjusius Lietuvos kariams misijos metu Afganistane. Kelionės metu susipažinome su Raseinių miestu bei įdomia jo istorija, migrantų situacija, aplankėme Šiluvos bažnyčią, koncertavome Šiluvos kultūros namuose. Daug gražių įspūdžių ir prisiminimų.

2021-10-29 KONCERTAS  ALEKSOTO  SENJORAMS

Penktadienio pavakarę Aleksoto seniūnijoje į koncertą "Mano širdy dar ne ruduo" rinkosi senjorai, kur savo dainomis ir šokiais linksmino Aleksoto bendruomenės liaudiškos muzikos ansamblis  Svirbė, vadovė Aurelija Bareišienė.2021-09-20 ALEKSOTO ŠVENTĖ

Dvidešimt pirmoji Aleksoto šventė pasiliko malonius ir šiltus prisiminimus, nors orai nelepino, tačiau Svirbės ansmbliečiai nepabūgo blogo oro ir smagiai koncertavo VDU botanikos sode. Buvo smagu po Covit 19 pandemijos susirinkti kartu ir dainuoti.2021-08-15 DAINŲ IR ŠOKIŲ FESTIVALIS SLOVĖNIJOJE

Liaudiškos muzikos ansamblis  Svirbė rugpjūčio 15 -19 d. dalyvavo V tarptautiniame festivalyje Slovėnijoje, Bled mieste. Tai kelių metų brandintas projektas, kuris buvo atidėtas dėl Covid situacijos pasaulyje.
Festivalis - tai naujos pažintys, nauji draugai. Svirbė ne tik koncertavo, bet ir keliavo  po Slovėniją. Grįžome pailsėję, daug pamatę. Už nuostabią kelionę esame dėkingi  kelionės rėmėjams - UAB Emolus ir S.Videikos įmonei Santera bei  UAB Kauno piligrimui už sudarytą kelionės maršrutą  bei gidei Irenai Šalkauskaitei.
Smagu keliauti ir koncertuoti.2020-10-31  MOKYTOJŲ SENJORŲ ŠVENTĖ


Senjorų mėnesį užbaigėme tradiciniu mokytojams senjorams skirtu renginiu. Šiais metais jis buvo kitoks dėl koronaviruso, nes vyko Lietuvos aviacijos muziejuje, laikantis visų griežtų karantino nurodymų. Labai dėkojame mokytojai Aldonai Kairienei, kuri ne tik atvyko į renginį, bet ir įdomiai pristatė savo parašytą knygą „Aleksote paliktos pėdos“. Ši knyga – tai pasakojimas apie Aleksote veikusias mokyklas ir jose dirbusius mokytojus. Muziejaus darbuotojas Remigijus Jankauskas papasakojo apie mokytojos Aldonos Kairienės indėlį, rengiant ne vieną parodą Lietuvos aviacijos muziejuje. Mokytojai Aldonai Kairienei negailėjo šiltų žodžių ir jos buvusi mokinė, o dabar – Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorės pavaduotoja Rozvita Brazaitienė. Tarp pasakojimų visus renginio dalyvius savo dainomis ir muzika šildė Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“. Renginį vedė Liukrecija Navickienė, o visus mokytojus – ir senjorus, ir dabar dirbančius - nuoširdžiai pasveikino Aleksoto bendruomenės centro valdybos pirmininkė Steputė Račkauskienė. Renginys neapsiėjo be staigmenų: mūsų darbštuolė Jūratė Maurušatienė visiems dalyviams padovanojo savo pasiūtas veido kaukes.
Nuoširdžiai dėkojame renginio dalyviams už malonias akimirkas, o Lietuvos aviacijos muziejui – ir už bendradarbiavimą.2020-10-02 RINKIMINIS KONCERTAS VILIJAMPOLĖJE2020-08-08 SVIRBĖ KELIAUJA PO ŽEMAITIJĄ 2020-06-24 JONINĖS MARVELĖS SLĖNYJE

Jau tradiciškai švęsti Jonines renkamės gražioje gamtos apsubtyje prie Marvelės upelio. Svirbė ne tik koncertuoja, bet ir padeda Aleksoto bendruomeniai organizuoti šią šventę. 

2020-05-29 PIRMA REPETICIJA PO COVIT 19 KARANTINO

Visi jau išsiilgę susitikimų ir koncertų, todėl rinkomės pabendrauti ir pakoncertuoti Rimo ir Dianos Kizių sodyboje. Labai buvo smagu visus pamatyti.

 

2020-03-11 Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-metis

Jau tradiciškai Aleksoto bendruomenės centras, kaip ir kasmet, aktyviai dalyvavo kovo 11-osios šventėje Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Po minėjimo įvyko Kovo 11-osios koncertas Kauno įgulos karininkų ramovėje, kur koncertavo Svirbė.

2020-02-25 Užgavėnės MAXIMA

Šiemet pirmi metai kada MAXIMA kvietė visus žmones švęsti Užgavėnes su skambia muzika. Svirbė susirinkusius linksmino savo dainomis ir šokiais. Ne vienas atėjęs apsipirkti buvo pašokdinti, o kai kurie pamiršę pirkinius klausėsi skambių dainų.

 

2020-02-24 Aleksote paminėtos 100-osios metinės Samuelio Hariso

Aleksote paminėtos JAV karininko Samuelio Harriso žūties 100-osios metinės. 1920 m. vasario 24 d. Aleksoto senosiose kapinėse, atstatytos Pietos vienoje iš plokščių yra įrašyta S.Harriso pavardė. Tai vienintelis užsienio kariškis, žuvęs malšinant streiką 1920 m. Aleksoto aerodrome. Į minėjimą Aleksoto kapinėse atvyko ir JAV ambasados atstovai, aukšti dvasininkai, šauliai, Lietuvos kariuomenės atstovai, Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos kursantai. Toliau renginys tęsėsi Aleksoto seniūnijoje, kur savo dainomis sveikino svečius „Svirbė“.

 

2020-02-23 Užgavėnės Aleksote – VDU Botanikos sode.

Sekmadienį VDU Botanikos sodą "okupavo" persirengėliai: susirinkome švęsti Užgavėnių. Turėjome šaunų šventės vedėją Antaną Laurinkevičių, šventės dalyvius linksmino VDU folkloro ansamblis Linago ir Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis Svirbė. Išvarėme žiemą, sudeginome Morę ir su gera nuotaika skirstėmės namo.

2020-01-05 TRYS KARALIAI KAUNO ROTUŠĖJE

Į Kauno Rotušę tradiciškai rinkosi Kauno deputatų klubo nariai palydėti senuosius metus ir atšvęsti trijų karalių šventę. Šiais metais svečius linksmino Aleksoto bendruomenės centro ansamblis “Svirbė”.  

 

2019-12-14 KONCERTAS SENJORŲ KALĖDINĖJA VAKARONĖJE

Šiais metais buvome pakvieti koncertuoti senjorų sueigoje.

 2019-11-24 Bendruomenių romantinės dainos festivalis

Romantinės dainos gerbėjai rinkosi į Šilainius, renginys vyko OAZĖJE. Čia mus sukvietė jau XII romantinės dainos festivalis „Ir vėl į širdį ruduo atklydo...“. Renginys subūrė 15 kūrybingų ir neabejingų dainai kolektyvų iš viso Kauno. Šiais metais organizacinę estafetę iš šilainiškių perėmė Kauno Sargėnų-Vytėnų bendruomenės centro vokalinis instrumentinis ansamblis „Šilas“- sėkmės jiems sekančiais metais.

 2019-11-15 Derliaus šventė Aleksote

Šį penktadienį Aleksoto seniūnijos salėje įvyko jau tradicine tampanti „Derliaus šventė“, joje dalyvavo svečiai iš Sakartvelo. Pasirodymai vienas už kitą gražesni, koncertavo Radasta, Svirbė, rinkome skaniausius patiekalus, geriausios šeimininkės buvo apdovanotos prizais. Na, o vakaro pabaigoje visus VDU botanikos sodo draugų klubas, pakvietė šokti liaudiškų šokių.

 2019-11-09,10 AnykščiaiAukštaitijos žiedynai

Nors oras nelepino saule ir dangus buvo apsiniaukęs, tačiau anksti ryte išvykome į tradicinę regioninę romansų atlikėjų šventę „Aukštaitijos žiedynai“. Diena nusimatė įspūdinga, nes užsukome į Kavaską, paragauti koldūnų ir apžiūrėti šv. Jono šaltinio. 14 val. buvo numatytas mūsų pasirodymas Anykščių kultūros centre su kitais  kolektyvais iš Panevėžio, Pasvalio, Molėtų, Anykščių, Ukmergės. Vakaras buvo su siurprizais, nes šventėme savo ansamblio 13-ąjį gimtadienį. Išaušus kitam rytui toliau keliavome po Aukštaitiją, aplankydami „Lajų taką“, „Puntuką“, ir „Siauruką“. Grįžome namo su gera nuotaika. 

2019-10-07 Sezono pradžia, laukia daug koncertų

Pirmadienis po atostogų susirinkome Aleksoto seniūnijoje aptarti vasaros keliones ir koncertus.2019-10-04 Aleksoto mokytojų senjorų šventė

Ketvirtadienio popietę į Aleksoto seniūnijos salę rinkosi mokytojai, dirbę Aleksoto mokyklose ar ikimokyklinėse įstaigose. Mokytojus koncertavo Aleksoto liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.2019-09-20,21,22 Pas draugus JACKONYSE

Vasariškai gražus ruduo ir vėl norisi susitikti su gerais draugai iš Jackonių gražiai praleisti laiką: muzikuojant, keliaujant po apylinkes ir grybaujant Dzūkijos miškuos.2019-08-23 Baltijos kelio minėjimas Veiveriuose

Koplytstulpiais ir kryžiais paženklintas Skausmo kalnelis daugeliui Prienų savivaldybės gyventojų yra kovos už laisvę simbolis. Šioje Veiverių seniūnijos vietoje ilsisi beveik šimto partizanų palaikai. Ypatingą aurą turinti vieta ir rugpjūčio 23 dieną sukvietė neabejingus Lietuvai Prienų rajono gyventojus paminėti dvi svarbias lietuviams datas ir pagerbti kovotojus už laisvę. Minėjimo metu skambėjo Dalytės Raslavičienės eilės, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinio ansamblio „Radasta“ ir Aleksoto bendruomenės centro ansamblio “Svirbė” dainos laisvės kovų ir tremties tematika. 

2019-08-14,15,16 TARPTAUTINIS FOLKLIORO FESTIVALIS ITALIJOJE- Castiglione del Largo

Šiemet „Svirbės“ ansamblis buvo pakviestas į tarptautinį festivalį Italijoje, kuriame dalyvavo šešių šalių kolektyvai, tai italai, rusai, serbai, latviai, ispanai. Nuostabus festivalis, kuris leido netik save pristatyti, bet ir pakeliauti po Italiją. Koncertavome trijuose miestuose, tai Cortonoje, Badiaccia, Castiglione del Largo. Svirbė smagiai leido laiką ir keliaudami, aplankėme Vieną, Veneciją ir Padua.

 2019-07-27 koncertas tarptautiniame trumpabangininkų sąskrydyje

Jau nuo ketvirtadienio Prienų rajone, Byliškėse šurmuliuoja gera nuotaika, čia susirinko 300 trumpabangininkų, kuriuos linksmino  Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis Svirbė.

 

2019-07-19 KVAPŲ NAKTIS - VDU botanikos sodas

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas kvietė išskirtinei pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Renginį vainikavo vaizdo ir garso projekcija „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“, kur visus džiugino savo nuostabiais balsais Egidijus Bavikinas, Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė. Šį kartą Svirbė pasirodė kitame amplua - kaip artistai.2019-07-06 Tautiškos giesmės giedojimas ant „Jiesios piliakalnio“

Jau tampa tradicija Tautišką giesmę giedoti aleksotoškiams su ansambliu „Svirbe“ ir Aleksoto Šaulių 212 kuopa ant Jiesios piliakalnio (Napoleono kalno). Šventė pradedama sveikinimais, vyksta šventinis koncertas, 21 val. susikibę už rankų susirinkusieji sugieda ,,Tautišką giesmę".2019-06-30 Balbieriškis. Folkloro festivalyje „Ant tėvo dvato“

Sekmadienį Aleksoto bendruomenė centro tautinės muzikos ansamblis "Svirbė" koncertavo Balbieriškyje,  folkloro festivalyje „Ant tėvo dvato“ – skirtas vietovardžių metams paminėti. Kaip smagu pabūti draugų iš kitų ansamblių būryje.

 

2019-06-26 „Svirbės“ koncertas Paniavos senelių namuose.

 

2019-06-23 Joninės Marvelėje, Nemuno ir Nėries santakoje

Joninės vienos iš įsimintiniausių. Jonines pradėjome švęsti Marvelėje prie Nemuno ir Nėries santakos. Buvo graži šventė. Po to pratęsėme šventę Kačerginėje, su Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavykino dainomis - Kauno šlageriais, o galiausiai jau 11:30 val. nuvykome ant Pyplių piliakalnio (prie savo senelių žemės) ir vėl liejosi Svirbės dainos. Štai taip šventė Joninės Aleksoto bendruomenės centro ansamblis "Svirbė".2019-05-23 Malūnėlis svečiuose Kaune

Nuostabų šeštadienį Rimo ir Dianos Kizių sodyboje liejosi bendros dainos ir šokiai su ansambliu „Malūnėlio“ iš Dzūkijos ir „Svirbe“. Smagiai praleidome popietę su draugais.2019-04-29 Ataskaitinis susirinkimas

Mūsų ansamblio prezidentė Rimanta pristatė veiklą už 2018 metus, o ji tikrai buvo gausi įvykiais. Ansamblis „Svirbė“ surengė net 25 koncertus, sudalyvavo dainų šventėje, išvyko į festivalį Latvijoje. Linkime gyvuoti dar daug metų ir gražių koncertų.

2019-04-12 100 – tį švenčią Magdeleną Brunzienę sveikino Aleksotas ir visa bendruomenė

Aleksoto seniūnijoje surengta šventė, kurios metu atidarytos parodos – Kauno gidų draugijos “Gidas” narės Angelės Genovaitės Pažereckienės siuvinėti paveikslai, Aleksoto bendruomenės centro moterų rankdarbių klubo narių netradiciniai margučiai ir Kauno lopšelio-darželio “Boružėlė” vaikų darbeliai. Į šių parodų atidarymą buvo pakviesta ir garbingą 100 metų jubiliejų švenčianti Magdelena Brunzienė.

Visus jubiliatus ir parodų organizatorius sveikino ir dovanojo dainų bei šokių pynę Aleksoto bendruomenės liaudiškos muzikos ansamblis “Svirbė”, vad. Aurelija Bareišienė.
2019-02-24  UŽGAVĖNĖS  BOTANIKOS  SODE

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Todėl net ir šiuolaikinėje Užgavėnių šventėje galima sutikti senuosius personažus: Lašininį ir Kanapinį, Morę, gausybę persirengėlių, kurių kiekvienas turi tam tikrą prasmę. Dainomis ir šokiais varydami žiemą iš kiemo šiemet Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbė“ VDU Botanikos sode organizavo šią šventę.

 

2019-02-08,09,10 DRUSKININKAI – JASKONYS

Nauji metai ir vėl laikomės tradicijų. Išvyka į Druskininkus, kur nepamirštame susitikti  su draugais iš Jaskonių -  ansambliu „Malūnėlis“. Šauni bendruomenė, malonūs žmonės su kuriais smagu pamuzikuoti, pasivaišinti, pasišnekučiuoti ir planuoti bendrus renginius ir keliones. Aplankėme Jaskonyse esantį šakočių muziejų, pamatėme šakotį rekordininką, išsikepėme sau ir parvežėme lauktuvių draugams į Kauną. Smagiai praleidome laiką.2019-01-06  TRYS KARALIAI – KAUNO ROTUŠĖJE

Kauno deputatų klubas tradiciškai per "Tris karalius" rinkosi  Kauno Rotušėje. Šią šventę organizuoja klubo Prezidentas Kęstutis Ignatavičius. O kokia šventė be Trijų Karalių ir Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblio „Svirbė“, kuris ne tik šauniai koncertavo, bet ir visus nukėlė į kitą laikmetį, leido pabendrauti su Prezidentu Antanu Smetona.

 2018-12-26 SVIRBĖS KONCERTAS AUKŠTADVARYJE

Šv. Kalėdų  antrą dieną pats laikas aplankyti draugus, kaimynus, gimines. Svirbė taip ir padarė - vykome į Aukštadvario bendruomenės centrą į Padėkos šventę. Važiavome ne bet kaip, o su retro programa ,,Prezidentas atvažiavo“. Visi džiaugėsi  švente ir prezidentu A.Smetona, kuriam galėjo paspausti ranką, o poniai Sofijai padovanoti gėlių. Dėkojame aukštadvariškiams už puikų priėmimą, pasibuvome kaip namuose. 

 2018-11-23  FESTIVALIS – KONKURSAS, SKIRTAS V.KERNAGIUI ATMINTI „GYVI IŠLIKS DAINOJ...JIS – TAI LIETUVA, JOS LAISVĖ"

Kauno Eigulių  ir Žaliakalnio bendruomenės centro organizuotame konkurse, skirtame V.Kernagiui atminti „Gyvi išliks dainoj...Jis – tai Lietuva, jos laisvė" liaudiškos muzikos ansamblis užėmė I vietą.

 2018-11-19   ANSAMBLIO  SVIRBĖ  GIMTADIENIS

Prabėgo dar vieni metai ir vėl SVIRBĖ švenčia savo gimtadienį.

2018-11-16    DERLIAUS   ŠVENTĖ

Gražų rudens vakarą Aleksoto seniūnijoje rinkosi Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansmblis „Svirbė“, Botanikos sodo „Draugų klubas“ ir nemažas būrelis svečių, švęsti derliaus šventės. Skambėjo liaudiška muzika ir šokiai, ragavome įvairius valgius, moterys dalijosi savais receptai.

 2018-11-10      XI  ROMANTINĖS DAINOS FESTIVALIS

Romantinės dainos festivalį „NIEKAS TAVĘS TAIP NEMYLĖS ...“ šiemet organizavo Kauno bendruomenių asociacija, Aleksoto bendruomenės centras ir Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis "Svirbė", praeitų metų festivalio laureatas. Šiemet laureatu išrinktas Šilainių bendruomenės centro ansamblis "RANDEVU". Sveikiname nugalėtojus. Renginys vyko Kauno įgulos karininkų ramovėje.2018-10-01 Svirbės sezonas pasideda

Spalio 1 dieną susirinkome į pirmą repeticiją pasibaigus atostogoms. 2017-2018 metų sezonas buvo laibai spalvingas koncertais Lietuvoje: Dainų šventė - Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“ Bernardinų sodas, Katedros aikštė, Pažaislio festivalis "Užburtasis muzikos sodas" XIX a. miesto stiliaus šventė VDU Botanikos sodas, Joninės Marvelėje, „Šimtmečio antaninės Antanave“, o taip pat išvyka į  tarptautinį festivalį Latvijoje, kuris vyko nedideliame miestelyje Viliani. Suskaičiavome daugiau nei per 20 renginių. Linkiu sėkmės, geros nuotaikos ir daug koncertų ir šiame sezone.

2018-08-10,11,12 Tarptautinis festivalis Latvijoje

Tradicijų puoselėjimas ir kultūros nešimas į žmones: kas gali būti nuostabiau, todėl mūsų ansamblis “Svirbė“ susiruošė į tarptautinį festivalį Latvijoje, kuris vyko nedideliame miestelyje Viliani.  Festivalis buvo skirtas Latvijos 100 - mečiui paminėti, jame dalyvavo ansambliai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Keliaudami aplankėme Zarasus. Pasisvečiavome Šlyninkos vandens malūne, kuris mena 300 metų istoriją, šeimininkai pavaišino blynais iš razavų miltų, kepta duona ir gira. Pasivaikščiojome po Daugpilį, antrą pagal dydį miestą. Vakarop atvykome į Viliani miestelį, kuriame ir vyko festivalis.

Sekančios dienos rytą išsiruošėme į Agluonos baziliką ir duonos muziejų. Agluonos bazilika yra svarbus Latvijos katalikų religinis centras. Kasmet rugpjūčio 15-tą dieną į Agluoną atvyksta maldininkai Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo dienos paminėti. Duonos muziejuje lankytojus priima pati šeimininkė, vilkinti latgaliečių liaudies drabužius, dainuojanti latgaliečių liaudies dainas ir šnekanti latgalietiškai. Svečiams priimti parengtas teatralizuotas vaidinimas, kurio autorė yra pati Vija Ancanė. Ant stalo garuoja žolelių arbatos ąsotėliai, ant lininės staltiesės – kvapni ruginė duona. Pokalbis prasideda rugių grūdų atpažinimu ir ragavimu. Vija Ancanė yra surinkusi daugybę su javų auginimu, duonos kepimu ir valgymu susijusių priežodžių, prietarų, pasakų bei papročių. Čia galima išgirsti, kaip šnara varpos, kaip skamba spragilai. Čia galima išmokti senovinių su javais ir duona susijusių ratelių ir žaidimų. Vija Ancanė pasakoja apie senovinius latgaliečių valgius . Smagiai praleidžiame laiką vaišindamiesi, kartu dainuodami ir šokdami. Grįžtame į Viliani, puošiamės savo tautiniais rūbais ir vykstame į festivalį, kur šokame, dainuojame iki vėlyvo vakaro.

2018-07-28  Pažaislio festivalis "Užburtasis muzikos sodas" XIX a. miesto stiliaus šventė.

Užburtasis sodas Jus nukels į XIX a. grafo Juozapo Godlevskio Aleksoto dvarą. Čia svečius pasitinka dvaro liokajai, po sodą vaikšto grafo svečiai, mokytoja vienuolė vedžioja būrelį vaikų, grafo mokyklėlės auklėtinių. Norisi įsiamžinti su jais? Prašom į fotoateljė. Smalsu sužinoti daugiau apie dvarą bei praėjusius laikus. O kokia gi šventė be šokių? Grafo kvietimu susirinkusieji bus pakviesti drauge su dvariškiais sušokti polonezą. Aleksoto bendruomenės centras su ansambliu „Svirbe“ ir šokių mokytoja Laimute Šalniene įdėjo daug pastangų, kad šventė pavyktų.

Profesionalios dainininkės karjerą stulbinančiais šuoliais pradėjusi švelnaus tembro soprano savininkė LINA DAMBRAUSKAITĖ – nuoširdi, racionali, šiluma ir svajonėmis spinduliuojanti atlikėja. Magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigianti dainininkė, šį pavasarį, laimėjusi atranką tarp kone devynių šimtų kandidatų, įstojo į ne vieno žymaus solisto sėkmę nulėmusią mokyklą – Londono Karališkosios muzikos akademijos operos studiją.

Vokietijos radijo Sarbruckeno-Kaizerslauterno filharmonijos orkestro solo obojininkas VILMANTAS KALIŪNAS, vieną dieną rankose laikantis obojų, o kitą – batutą, teigiama asmenine charizma ir intriguojamais, išraiškingais, daugiaplaniais pasirodymais dirigento amplua, vis labiau didina savo talento gerbėjų būrį. Spaudoje apie jį  atsiliepiama kaip apie tobulą dirigentą, valdantį orkestrą taupiais mostais, kuris publiką sukausto juntama dirigavimo aistra bei tiesiog neįtikėtinu įsijautimu ir trykštančiu muzikavimo džiaugsmu užkrečia orkestrantus, skatindamas juos demonstruoti geriausią atlikimą. Muzikantai, kuriems teko su juo groti, aukštai vertina šio dirigento skleidžiamą energetiką, jo tobulą repeticijų organizavimą ir dirigavimo techniką, gilias orkestrinio repertuaro žinias ir, žinoma, didelę patirtį, sukauptą grojant orkestre.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų.

Daugiau skaitykite:

http://pazaislis.lt/uzburtasis-muzikos-sodas/
http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/netipiskas-pazaislio-festivalio-koncertas-874291

2017-07-06 Tautiškos giesmės giedojimas ant „Jiesios piliakalnio“

Jau tampa tradicija "Tautišką giesmę" giedoti aleksotoškiams su ansambliu „Svirbe“ ant Jiesios piliakalnio (Napoleono kalno). Šventė pradedama vėliavos pakėlimu, sveikinimais, vyksta šventinis koncertas, 21 val. susikibę už rankų susirinkusieji sugieda "Tautišką giesmę". 

2018-07-05  „Laisvės kario“ skulptūros atidengimas Kaune.

Praėjus metais nuo idėjos, šiandien jau stovi prie Kauno pilies „Laisvės karys“, kuris miesto gyventojus ir svečius džiugins dar ne vienerius metus. Ceremonija pritraukė ir svečius iš visos Lietuvos ir pasaulio. Tarp daugybės svečių iškilmėse dalyvavo Jo Ekscelencija Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis, o taip pat Aleksoto bendruomenė ir ansamblis “Svirbė”.2018-07-03  Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Pilių teritorija, Bernardinų sodas, Katedros aikštė.

Žmonės ir yra Folkloro dienos šerdis. Tai mitinės, legendinės, istorinės mūsų praeities herojai – kalnus, upes ir ežerus supylę milžinai, šalies valdovai, kunigaikščiai, karžygiai, įvaizdinti mūsų padavimuose ir dainose. Jie – ir paprasti kariai, sukilėliai, partizanai, tremtiniai, ne kartą atkovoję mūsų Lietuvą.

Tai – mokslo, kultūros šviesuoliai, knygos nešėjai, visi, prisidėję prie mūsų tautos ugdymo, jos kultūros vertybių užrašymo, gaivinimo, įprasminimo.

Taip pat – paprasti žmonės, per šimtmečius perdavę vienintelę tokią tautos išmintį, jauseną, pasaulio regą ir klausą, tėvai bei motinos, savo šeimoje diegę pagarbos praeičiai, gamtai ir žemei, šeimai, žmonėms ir Tėvynei, atsakomybės dėl jos ateities jausmus.

 

 

2018-06-23  Joninės Marvelėje

Šv. Jono vakarėlį oi, susitikt tave norėjau o-jo-joi. "Svirbė" ir šį kartą sudalyvavo Joninėse, kurios įvyko ant Nemuno kranto Marvelėje.  Pasveikinome Jonus, sudainavome Joninių dainas, pašokome žaidimus su Aleksoto ir Marvelės gyventojais. Nupynėme vainikus, surinkome gėles į kupoles, išbūrėme iš žolynų. Laužas degė ilgai, bendravome. O dabar iki kitų Joninių.

 

2018-06-12 Koncertas "Pimonovų fondo globos namuose"

Gražų antradienio vakarą skambėjo dainos ant Kauno marių kranto senelių namuose. Svirbė savo programa džiugino šių globos namų bendruomenę.

 

2018-06-09 „Šimtmečio Antaninės Antanave“

Antanavas 2018 metais yra Mažoji Lietuvos Kultūros sostinė.  Birželio 9 dieną „Šimtmečio Antanines Antanave“ šventė Svirbė.

 

2018-05-25 Delegacijos iš Japonijos priėmimas J.Dopkevičiaus progimnazijoje

J.Dobkevičiaus progimnazijoje apsilankiusį Wien-Gifu chorą iš Japonijos šauniai priėmė mokykla ir Aleksoto bendruomenės centro ansamblis "Svirbė".

2018-04-07 Romantinės dainos festivalis ILGAKIEMIS

Retro vakaras Ilgakiemyje. Dalyvavo 10 kolektyvų ir mes "Svirbė". Atlikome 2 kūrinius - dainą "Lakštutė sode ir dainą šokį "Banguoja jūra". Po to atšventėme Velykas gražioje Prano ir Vilijos giminaičių sodyboje. Saulė, gamta, gera nuotaika ir mes.2018-03-18 KONCERTAS - atranka į „Dainų šventę“

Nuo ryto „Tautos namuose“ buvo sujudimas. Varžėsi ne vienas ansmblių dėl patekimo į „Dainų šventę“, o rūbų gražumas, o dainų skambumas. Išdrįsome ir mes dalyvauti Kauno miesto Folklorinių ansamblių peržiūroje skirtoje Jubiliejinei Lietuvos Dainų šventei. Mūsų programa vadinosi „Susirinkome pagerbti giminės senolį - liaudies meistrą“. Susirinko giminėlė iš Suvalkijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos. Atsivežėm pyragų, lašinių ir savo krašto išmintingų posakių bei liaudies perliukų. Sušokome suvalkiečių-„Šeštinį“, žemaitišką „Aukso galva“, „dzūkišką-Biedna polka“. Sudainavome „Sėdi broliai už stalelio“, „Subatos vakarėlį“ ir kitas. Tai buvo svarbus renginys mums. Mobilizavo visus. Ačiū Liukrecijai už režisūrą ir visiems už pastangas, visi smagiai pasibuvome.

 2018-03-10  Kaziuko mugė

Kovo 10-ą dieną "Svirbė" dalyvavo tradicinėje Kauno" Kaziuko" mugėje Nemuno saloje šalia "Žalgirio" arenos. Atlikome visas liaudiškas dainas. Mūsų Rimantas su armonikėle atliko keletą pramoginės klasikos kūrinių. Koncertavome net daugiau nei valandą.

 

2018-02-16   Atkurtai Lietuvos Valstybei - 100 metų!

Aleksoto bendruomenė su ansambliu Svirbe į vasario 16-osios šventę tradiciškai rinkosi Karo muziejaus sodelyje, padėjome gėlių ant nežinomo kareivio kapo ir prie Laisvės paminklo.

 

2018-02-15  LAIMUTĖS ŠALNIENĖS - 100  riešinių paroda Aleksoto seniūnijoje.

Š.m. vasario 15 dieną Aleksoto bendruomenė šventė dvigubą šventę- Lietuvos nepriklausomybės 100-o metų sukaktį ir "Svirbė" kolektyvo ansamblietės Laimutės Šalnienės parodą - " 100-as riešinių skirtų Lietuvai". Spalvingi raštai, kruopštus mezgimas, tai tikra dovana mums mylintiems  liaudies meną. Paroda eksponuota Aleksoto seniūnijos patalpose.

 

2018-02-15   Aleksoto  Pietos atidengimas

Vasario 15-tąją Senosiose Aleksoto kapinėse buvo atidengta Pieta, kurią pašventino Aleksoto šv.Kazimiero bažnyčios klebonas V.Zubavičius, dalyvavo miesto valdžios atstovai, renovuoto ir atstatyto paminklo autoriai, Aleksoto bendruomenės nariai, šauliai, Kauno Sąjūdžio, kurio dėka ir buvo inicijuoti Pietos atstatymo darbai, Svirbės ansamblio nariai.

 

2018-02-09,10,11     Koncertas Jackonyse

Gražų vasario šeštadienį pasibūti su savo draugus ir paklausyti ką nuveikė per metus, Jaskonių - Naujasodės bendruomenė, Malūnėlio ansambliečiai, nuvykome ir mes. Dėkojame pirmininkui Juozui Sadauskui ir visai jo komandai už grąžų priėmimą, tai buvo nuostabios akimirkos kartu dainuojant ir šokant.

Ne tik ilsėjomės sanatorijoje „DAINAVA“, bet ir dalyvavome Druskininkuose Užgavėnių šventėje.

 

2018-01-14    koncertas Kauno traukinių stotyje – Marijampolės meno mokykloje

Ankstų sausio rytą, Aleksoto bendruomenės centro ansamblis “Svirbė”, susiruošė pas savo draugus į Marijampolę. Kad kelionė būtų įdomesnė nusprendėme palinksminti keleivius Kauno traukinių stotyje. Nors buvo ankstyvas sekmadienio rytas ir žmonių vykstančių nedaug, tačiau mūsų nuostabai skambant muzikai susirinko ne viena dešimtis keleivių ir darbuotojų. Visi buvo nustebę ir su malonumu išklausė mūsų koncerto, tačiau kaip bebūtų smagu, traukinys nelaukia ir turėjome skubėti į kelionę. Kelionė tęsėsi su muzika, šokiais ir dainomis iki pat Marijampolės, o meno mokykloje mus pasitiko draugai – ansamblis “Senapilė”, su kuriais linksminomės iki pavakarės.2017-12-03 ROMANTINĖS DAINOS KONKURAS

Š.m Gruodžio 3 dieną muzikinių renginių klube "Oazė" įvyko Kauno miesto Bendruomenių centrų meno kolektyvų romantinės muzikos koncertas – konkursas. Vakaro organizatoriai buvo Šilainių bendruomenės centras ir jo ansamblis "Baltos škarpetkaitės". Konkurse dalyvavo 7 kolektyvai ir dar 5 kolektyvai ne konkurse. Dalyvavo ir " Svirbė". Atlikome 2 dainas. O pabaigoje sušokome vieną šokį. Vakaras buvo įdomus ir masiškas. "Svirbė" laimėjo 1-ą vietą ir turės 2018 metais organizuoti sekantį romantinės muzikos koncertą-konkursą. Laikykis Aleksote!2017-12-01 ZIGMO JUBILIEJUS

Šiais metai nemažai garbingų jubiliejų, štai dar vienas, ansamblio būgnininko Zigmo. Sveikiname ir linkime sveikatos ir neprarasti humoro jausmo.

 2017-11-20 SVIRBEI – 11

Greit bėga metai, Svirbė jau skaičiuoja 11- tuosius. Jie buvo smagūs, turiningi - 20 įvairiausių renginių ir koncertų. Retro renginiai, tautiškos giesmės giedojimas su visa Lietuva ant Napoleono kalno, mūsų mielos vadovės Aurelijos Bareišienės jubiliejus, Joninės Marvelės slėnyje ir sena draugystė su Jackonių kaimu.

2017-11-10 Derliaus šventė ALEKSOTE

Puskelnių kaime buvo švenčiama Baltkojų 10-ies metų vedybų sukaktis. Kartu šventėme derliaus nuėmimo pabaigtuvių šventę. Susirinko kaimas su dovanomis-Iš naujo derliaus iškeptais pyragais. Išaugintomis daržovėmis, obuoliais, gira. Svarbiausi svečiai buvo piršliai Juodsnukiai, kurie ir pravedė šventę. Pabroliai iš to paties kaimo. Žiūrovų nebuvo, tik dalyviai - Aleksoto bendruomenės centro nariai, dainavome per vestuves dainuotas dainas - Alus, Ona, Kas pramynė tuos takelius. Pabroliai sušoko Šeštinį, Polką keturinę. Stalas buvo nuklotas šeimininkių išmone sukurtais valgiais.

2017-10-27 VEIVERIAI - romantiškų dainų ir šokių vakaras „Mes mylim retro“

Penktadienio vakarą Veiverių Šaulių namai  visus viliojo ne tik svajingai skambančiomis dainomis, instrumentine muzika, bet ir gražiai išpuošta sale.

Publiką nuostabiais sąskambiais jaudino Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“ (vad. Aurelija Bareišienė), Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis ansamblis „Radasta“ (vad. Aurelija Bareišienė), Marijampolės III amžiaus universiteto folkloro ansamblis „Senapilė“ (vad. Dalia Venckienė).2017-10-25 KAUNO MOKYTOJŲ KVALIFIKACIJOS CENTRAS – koncertas senjorams

Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo. Kauno miesto savivaldybė, vienydama įstaigas bei organizacijas bendram tikslui – parodyti didelį dėmesį ir pagarbą senjorams, jau keleri metai spalio mėnesį organizuoja nemokamus renginius, skirtus paminėti pagyvenusių žmonių mėnesį.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras aktyviai prisijungia prie šios kilnios iniciatyvos ir visus Kauno miesto senjorus kviečia į pagyvenusių žmonių mėnesiui skirtus renginius.

Aleksoto bendruomenės liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė” prisijungė į kvietimą ir padovanojo muzikinę kompoziją „Mes mylim retro”. Ansamblio vadovė – A. Bareišienė.

 

2017-09-23 DRUSKININKAI – JACKONYS

"Svirbė" palydėjo vasarą kartu su Jackonių kaimo bendruomene. Dalyvavome susitikime su puikiais  žmonėmis, buvome pavaišinti grybų sriuba ir bulviniais blynais. Pasivaikščiojome po Dzūkijos miškus, radom ir grybų. Nuostabus rugsėjo mėnesio oras, nuostabi gamta, nuostabūs draugai iš Dzūkijos!

 

2017-09-17 ALEKSOTO ŠVENTĖ

Aleksoto bendruomenės centrui 15 metų! Šventė įvyko rugsėjo 17 dieną Botanikos sode. Dalyvavo daug kolektyvų – Ratelinis, Garliavos jaunimo šokių kolektyvas, Dobkevičiaus vardo ir Adamkaus vardo mokyklų moksleivių šokių kolektyvai, VDU muzikos fakulteto dainininkai-studentai, Muzikinio Teatro solistai Vaicekauskaitė ir Mikalauskas. Vyko tautinio kostiumo konkursas." Svirbė" atliko tris kūrinius. Šventėje buvo leidžiami aitvarai. Visam renginiui vadovavo Kauno dramos teatro direktorius E.Stancikas. Kaip ir visada mes dalyvavome gausiai!

2017-09-15 AKCIJAVISA LIETUVA ŠOKA“ - VEIVERIAI

"Svirbė" šoka Veiveriuose! Kartu su moksleiviais ir suaugusiais vadovaujami mokytojoms Jadvygai ir Aurelijai šokom Suvalkietiškus šokius. Visi buvom apsirėdę tautiniais kostiumais. Kartu dalyvavo Alšėnų Folklioro kolektyvas ir Veiverių ansamblis "Radasta". Šokiams grojo mūsų ansamblio muzikantai.

 

2017-09-05 PRASIDĖJOS "SVIRBĖS" NAUJAS SEZONAS

Jau nubėgo vasara su saule, lietumi ir maudynėmis. Koncertai Birštone, Ilgakiemyje, Paežeruose, Ekskursijos po piliakalnius, Valstybės Dienos paminėjimas ant Jiesios piliakalnio kartu su Aleksoto bendruomene. Įspūdinga koncertais vasara! Stiprus jausmas būti kartu. O dabar rugsėjo 4-ji. Pirmoji' Svirbės' repeticija. Įvyko su dainininkų ,kurie gimė vasarą gimtadienių paminėjimu, su gėlėmis vadovams, su aptarimu būsimų koncertų ir kelionių. Mes esame laimingi vėl susirikę!

2017-08-12 SVIRBIEČIAI NE TIK KONCERTUOJA, BET DRAUGIŠKAI KELIAUJA

Svirbės kelionė po Panemunės pilis ir piliakalnius. Užsukome prie Vilkijos perkėlos per Nemuną, įveikėme Seredžiaus piliakalnį, aplankėme Raudonės pilį, Panemunės pilį, Saudargo piliakalnius, o taip pat Jurbarke aplankėme  V.Grybo memorialinį muziejų. Kiduliuose vakarojome pas L.Lipinaitienės seserį, kur vaišino šaltibarščiais su šviežiomis  bulvėmis. Buvo smagu, namus pasiekėme jau sutemus.2017-06-06   IESIOS PILIAKALNIS (NAPOLIONO KALNAS)

Liepos 6 d. 19 val. Kauno kultūros centras „Tautos namai“ ir Aleksoto bendruomenės centras pakvietė visus į Valstybės dienai skirtą renginį ant Jiesios piliakalnio (Napoleono kalno). Koncertas buvo skirtas Lietuvos valstybės dienai pažymėti. Gražias dainas Lietuvai skyrė Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbė“.


Pridedu nuorodas apie liepos 6-sios renginį.

http://tautosnamai.lt/naujienos/liepos-6-oji-ant-jiesios-piliakalnio-akimirkos-2017-m
https://www.facebook.com/pg/tautosnamai.lt/photos/?tab=album&album_id=14903495710013142017-07-05   BIRŠTONAS - sanatorija "Versmė"

Valstybės dienos išvakarėse vykome į Birštoną, kur smagiai praleidome laiką į Lietuvą atvykusiais svečiais iš įvairių pasaulio šalių (Vokietijos, Izraelio). Skambėjo lietuviška daina ir šokis. Po koncerto svečiavomės pas Onutę ir Vladą, jų namuose, AČIŪ už šiltą priėmimą.2017-06-24  IŠLAUŽAS

Aleksoto liaudiškos muzikos ansamblis „SVIRBĖ“ Išlauže po Šv. Jono atlaidų, kunigo Vytauto Gurevičiaus gatvės pavadinimo suteikimo ir Joninių koncerto.2017-06-23 JONINĖS MARVOS SLĖNYJE

Puikus oras ir įdomi programa penktadienio vakarą į Marvos slėnį sutraukė Aleksotiškius ir miesto svečius. Trumpiausią metų naktį Aleksotiškiai pasitiko jaukiai ir įdomiai, didžiuodamiesi, kad turi unikalią vietą, kur gali švęsti Jonines.

Magišką vakarą šventės dalyviai ne tik pynė vainikus, būrėsi, žaidė įvairius žaidimus, ieškojo paparčio žiedo, bet ir mėgavosi tradicine muzika ir dainomis, kurias atliko Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.2017-06-11  „ATATARIA  LAMZDŽIAI  - 2017“

Į tradicinį XXXII tarptautinį folkloro festivalį „Atataria lamzdžiai 2017“, organizuojamą nuo 1984 metų buvo pakviestas Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „SVIRBĖ“.

Kauniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę gėrėtis ne tik įvairių Lietuvos regionų liaudies autentiškos muzikos ir šokių pristatymais, bet ir grožėjos festivalio dalyvių autentiškais kostiumais,  reprezentuojančia skirtingų Lietuvos regionų senųjų kaimo žmonių dėvėtą išeiginį rūbą. Festivalis „Atataria lamzdžiai“ skirtas Tautinio kostiumo metams.

 

2017-06-10  AŠMINTOS  VASAROS  ŠVENTĖ

Kiekvienais metais birželio pradžioje vyksta vasaros šventė Ašmintoje. Pasak Vidos Vitkauskienės jau tapo tradicija pasikviesti dainininkus iš kitų rajonų. Šiemet pirmą kartą šventėje dalyvavome ir mes Svirbiečiai. Vasaros šventė – tai gera proga susirinkti kartu Ašmintos krašto žmonėms - sakė seniūnė.2017-05-07 mūsų mielos vadovės AURELIJOS BAREIŠIENĖS jubiliejinis vakaras

Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbė“ džiaugiasi ir sveikina su gražiu jubiliejumi kolektyvo vadovę AURELIJĄ BAREIŠIENĘ.

Gražios sukakties proga dėkojame, kad esate su mumis, linkime ištvermės ir sveikatos, spindėti gerąja energija bei nuotaika ir ateityje.

 

 2017-03-25 Romansinių dainų festivalis "Atverkine širdis 2017"

Šešta­die­nį Kauno rajono Samylų kultūros centre, Ilgakiemio laisvalaikio salėje skam­bė­jo dvylikos kolektyvų at­lie­ka­mi ro­man­sai. Į šiam mu­zi­kos žan­rui skir­tą tra­di­ci­nę šven­tę „Atverkime širdis 2017“ jau antrą kartą buvome pakviesti ir mes – „Svirbiečiai“, renginį vedė Greta Baliūnienė.


2017-02-26 Užgavėnių šventė Aleksote

Šventę  ir puikias linksmybes miestiečiams organizavo Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė,  Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė Birutė Valentienė ir Kauno Botanikos sodo draugijos nariai. Užgavėnių dainas, šokius ir muziką atliko Aleksoto liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.

2017-01-27 Koncertas  Aleksoto seniūnijos ataskaitiniame susirinkime

Aleksoto seniūnija sausio 27 d. 17 val. pakvietė aleksotiškius į Aleksoto seniūnijos 2016 m. veiklos ataskaitos pristatymą, kur renginį užbaigė Aleksoto bendruomenės centro Svirbės koncertas.

2016-12-22  Koncertas KAUNO BALDUOSE

Artėjant metų pabaigai visos bendruomenės nori savo dirbančiuosius pralinksminti ir suteikti gražių akimirkų, todėl "Svirbė" buvome pakviesti pravesti Kalėdinę vakaronę AB Kauno balduose. 

2016-11-11  romansų vakaras „Ilgesio dainos“ - PRIENAI

Gražus skaičių žaismas: vienuolikto mėnesio vienuoliktą dieną  Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko tradicinis vienuoliktasis romansų vakaras „Ilgesio dainos“. Scenoje prieš akis vėrėsi praėjusių laikų interpretacija – retro stilius buvo ryškus ir bohemiško interjero dekoracijose, ir atlikėjų drabužiuose bei aksesuaruose, ir romantinės pasaulėjautos dainose. Šį stilių puikiai perteikė Kauno Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbės“ dainininkai ir muzikantai, atlikę tarpukario romansų ir autorinių dainų.

 

2016-10-23    SVIRBEI JAU 10 - šimt METŲ

Savo dešimtmetį šventė Kauno filharmonijoje, kuri buvo pilna svečių ir Svirbės gerbėjų.

 

2016-09-19  Aleksoto šventė

Šį sekmadienį Aleksotas šventė. VDU Kauno botanikos sodas gaudė nuo tūkstančių šventės dalyvių. Įvyko kasmetinė Aleksoto šventė - „Dvaro šventė“. Šiemet ji jau buvo organizuojama 16 – ąjį kartą. Renginio metu koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Liudas Mikalauskas; folkloro ansamblis iš Estijos „Hanila“, ansamblis  „SVIRBĖ“.

 

2016-09-17  Estijos folkloro ansamblis "Hanila" - RUMŠIŠKĖSE

Šį penktadienį jau antrą kartą atvyko mūsų draugai iš Estijos folkloro ansamblis "Hanila", su kuriais draugaujame jau 5-rius metus. Šeštadienį jų šokius ir dainas buvo galima išvysti žemaičių sodyboje Rumšiškėse, Lietuvių liaudies buities muziejuje.

 

2016-08-15  Žolinė - RUMŠIŠKĖSE

Rumšiškėse, Lietuvių liaudies buities muziejuje šiemet buvo galima išvysti ir iš įvairių pasaulio kampelių atvykusius muzikos ansamblius, atlikėjus ir muzikantus. Žolinių šventė prasidėjo vidurdienį, o kur  buvo galima pamatyti, iš ko ir kaip dėliojamos Žolinių puokštės. Rugpjūčio 15-ą aukštaičių kaime koncertavo Aleksoto liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.

 

2016-08-12 Koncertas Stakliškių bendruomenei.

Tradiciškai vieną kart metuose yra organizuojama SVIRBĖS vasaros kūrybinė stovykla. Šiemet ji vyko Pieštuvėnuose  pas Vincą, Vytautą Beliūną gražioje jo tėvų sodyboje. Jo gimtinės žmonės mums buvo labai svetingi ir pakvietė į Stakliškių midaus degustaciją, o taip pat į vakaronę su bendruomene.

 2016-07-26  ONINIŲ ŠVENTĖ - Onyte, einam su manim pašokti.

Oninės jau dešimtį metų organizuojamos Aleksote. Šiais metais Onines VDU Kauno botanikos sode organizavo Aleksoto bendruomenės centras su ansambliu „SVIRBĖ“.

 

2016-06-04      ANT RUBEŽIAUS

Tai tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos festivalis vykstantis jau 19 metus. Į festivalį kviečiamos originalios kapelijos ir stilizuotos kapelos bei pavieniai kaimo muzikantai iš visų Lietuvos regionų (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija ir Dzūkija). Šiais metais į festivalį buvo pakviesti ir „Svirbiečiai". Mums buvo didelė garbė varžytis su liaudiškos muzikos atlikėjais iš Latvijos ir Estijos.

Festivalio dalyviai varžėsi dėl organizatorių įsteigtų nominacijų: šauniausia kapelija, šauniausia stilizuota kapela, originaliausia „Keisto folko“ grupė ir muzikantų muzikantas. Už originaliausiai paruoštą programą visi buvo apdovanoti  specialiais organizatorių prizais – nominacijomis.

Pakeliui namo aplankėme Naisius ir Pakruojo dvarą.

 

2016-03-19

Laisvės alėjoje, Vilniaus gatvėje ir Rotušės aikštėje vyksiančioje mugėje įsikurs ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, aludariai, mėsos perdirbėjai, amatininkai, tautodailininkai, kalviai, vytelių pynėjai, muzikantai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Prie Kauno muzikinio teatro praeivius ir svečius linksmino Aleksoto bendruomenės ansamblis "Svirbė".

 2015-12-30

Koncertas  Pravieniškių bendruomenei.2015-12-18

Varžytuvės LTV laidoje "Duokim garo".  2015-11-28

Šį šeštadienį į Kėdainius sugužėjo visa Lietuva. Jaukioje ir talpioje arenoje vyko nacionalinė bendruomenių šventė-sąskrydis „Tai mes!“. Tai tarsi įvadas į 2016-uosius, kurie yra paskelbti bendruomenių metais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Žinių radijo organizuotas didžiausias kada nors vykęs bendruomenių sąskrydis Lietuvoje apjungė visus šalies regionus.

Kėdainių arena užsipildė maždaug 3000 žmonių, siekiančių sukurti geresnę ir gražesnę Lietuvą.

Sąskrydžio metu kiekvienas regionas turėjo unikalią galimybę pasidžiaugti ir pasididžiuoti bendruomenių narių pasiekimais ir laimėjimais muzikos, sporto, intelektualinių žaidimų bei tautinio kostiumo dizaino srityse.

http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/12/01/didziausia-bendruomeniu-svente-lietuvoje-tai-mes-foto-ir-video/512732015-11-21

Lapkričio 21-ąją, šeštadienį, į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą rinkosi romansus mylintys atlikėjai ir žiūrovai.

Į romansų vakarą „Ilgesio dainos“ susirinkę dalyviai mėgavosi būtent vakarui sukurta aplinka. Šis stilius niekada nepalieka abejingų, o patys dalyviai ateina pasipuošę tarpukario Lietuvoje vyravusios mados apranga bei akcentais. Jauki, romantiška bei kartu ir ilgesinga aplinka, kurią sukuria visi dalyviai kartu, žavi ne tik juos, bet ir susirinkusius žiūrovus.

Tai dešimtasis šio muzikos žanro renginys, sukvietęs pilną salę gerbėjų, kurių tarpe buvo ir „Svirbė“.  Žiūrovai džiaugėsi, jog tokio pobūdžio renginys nepabosta. Šį kartą buvo galima džiaugtis lietuvių autorių romansais, o kelios rusų ir ukrainiečių dainos įnešė savotiško šarmo.

 

 

2015-11-20

Purpurinis romansų vakaras

Vėjams nupurčius medžių auksą, o lapkričio miglomis pasidengusiems vakarams, mezgantiems tinklus pirmosioms žiemiškoms snaigėms sugaudyti ,taip norisi surasti visus į vėlyvo rudens šešėlių kišenes pabirusius šviesos spindulius. Tuos spindulius Kalviuose rinko romansų melodijos, kuriomis dalijosi Kruonio kultūros centro ansamblis „Retro“, vad. Jolita Ivaškevičienė bei Aleksoto bendruomenės namų liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“, vad. Aurelija Bareišienė.  Kiek, regis, nedaug (?) kartais reikia – šypsenos, galantiško linktelėjimo, šarmingo nusilenkimo ir dainos, kuri sušildo kasdienybę. Sušildo visus, kurie nebijo būti suvilioti dainos ir šokių, tų šypsenų, tų reveransų... 2015-11-20

Retro ansamblių vakaras Kalviuose

Rudeniškai vėsų penktadienio vakarą Kalvių km. mokyklos salėje rinkosi romantinį žanrą pamėgę atlikėjai ir žiūrovai.

Romansai – tai dainos iš širdies gelmių, jos gilios, išgyventos, pasakojančios apie meilę, sukeliančios daug sentimentų. Vakaro idėjos buvo sudėtos ir į specialiai sukurtą koncerto salės apipavidalinimą, alsuojantį romantizmo epochos dvasia. Ši dvasia atsispindėjo ir stilinguose atlikėjų rūbuose, kurie subtiliai papildė vidinį žmogaus jausmų pasaulį, melodijų spalvas.

Taip jau atsitinka ne pirmi metai, kas rodo, jog romansų vakaras „Priglauski rožę purpurinę“ kasmet sulaukia išskirtinio dėmesio, o salės erdvė tampa per ankštos vis daugiau žiūrovų sutraukiančiam renginiui.

 

2015-11-13

Lapkričio 13 d. (penktadienis) - koncertas Stakliškėse

Kai ateina ruduo ir tampa ilgi tamsūs vakarai kiekvienas pradeda ilgėtis vasaros, galvoja apie prabėgusias atostogas. Trumpėjant dienom ir ilgėjant vakarams pasidaro liūdna. Tokiais liūdnais vakarais ir gimė liūdnieji ilgesio ir meilės kupini romansai.

Romansas (isp. romance) – lyrikos žanras, jausmingas dainuojamasis eilėraštis, išreiškiantis trumpalaikes nuotaikas, meilės išgyvenimus. Tokius išgyvenimus išdainavome ir mes su savo programa.


2015-10-16,17,18

Tradicinė kūryvinė - koncertinė stovykla Druskininkuose

Rugsėjo pradžioje Jaskonių ir Naujasodės bendruomenė šventė įkurtuves – duris atvėrė nauji bendruomenės namai. Kaip sakė patys bendruomenės žmonės Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės namai ypatingi tuo, kad jie ne renovuoti, o naujai pastatyti.

Gražų spalio šeštadienį pasveikinti savo draugus, Jaskonių - Naujasodės bendruomenės ir Malūnėlio ansambliečius su įkurtuvėmis, nuvykome ir mes. Dėkojame pirmininkui Jonui Čebatoriui ir visai jo komandai už grąžų priėmimą, tai buvo nuostabios akimirkos kartu dainuojant ir šokant.

Ne tik ilsėdamiesi sanatorijoje „DAINAVA“, bet ir repetuodami išmokome dvi naujas dainas, kurias įtraukėme į ansamblio repertuarą.

Grįždami namo užsukome į Merkinės piramidę, kur mūsų ansamblio narė Aldona pravirkdė savo smuiką.

 2015-10-10

Romantinės dainos festivalis Kaune

Kauno bendruomenių centrų romantinės dainos festivalis vyko Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje. Aleksoto bendruomenės centro nariai, kuriems šiemet buvo patikėta organizuoti festivalį, kartu su Aleksoto bendruomenės ansambliu "Svirbe" pasistengė, kad renginys būtų visiems malonus ir įsimintinas.  Susirinko kaip niekad daug dalyvių virš 10 bendruomenių centrų ansamblių. Kuris iš ansamblių šiemet geriausias, turėjo nuspręsti patys klausytojai. Geriausiu buvo išrinktas Pilietinės bendruomenės centro "Dainava" ansamblis "Brydė", jiems ir teks kitais metais tęsti tradicijas ir organizuoti festivalį.

2015-09-04

Kauno bendruomenių centrai. Bendruomenių amatų mugėje

Rugsėjo 4 d. Kauno bendruomenių centrų asociacijos nariai dalyvavo Bendruomenių amatų mugėje, kurią organizuoja BC "Žaliasis ąžuolynas".

Aleksoto, Vilijampolės "Veršva", Romainių ir "Naujųjų Romainių", Panemunės, Sargėnų ir Vytėnų, Petrašiūnų ir "Žaliojo Ąžuolyno" bendruomenių centrai demonstravo savo klubų rankdarbius, kvietė vaišintis skanėstais.

Šventės koncertinėje programoje visas tris dienas pasirodė liaudiškos muzikos ansamblis Svirbė beveik visi centrų saviveikliniai kolektyvai.

 

2015-07-10,11,12

KELIONĖ Į ESTIJĄ

Liepos 10-12 d. propaguodami liaudiškas tradicijas bei lietuvišką dainą vykome į kaimyninę Estiją dalyvauti šokių ir dainų festivalyje, kuriame mus sutiko ir globojo estų liaudiškos muzikos ansamblis "Hanila".

 

 

2015-07-04

KONCERTAS NAUJOSIOS ŪTOS BENDRUOMENEI

Svirbės koncertas Naujosios Ūtos bendruomenei skirtas Valstybės dienai - (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo).2015-06-05

KAUNO VALSTYBINĖJE FILHARMONIJOJE

Penktadienį Aleksoto bendruomenė ir svečiai rinkosi į Kauno filharmoniją pasiklausyti ir pažiūrėti Aleksoto meno kolektyvų koncerto. Tai išskirtinis renginys – liaudiškos muzikos ansamblis Svirbė filharmonijoje koncertavo pirmąjį (tikimės - ne paskutinį) kartą. Koncertuota puikiai! Dainos ir šokiai buvo lydimi gausybės aplodismentų, sužavėjo ir armonikieriaus Rimanto Balčiūno pasirodymas. Koncerto pabaigoje sveikinome mūsų mieląjį ir žavingąjį Vytautą Valeiką su 60-mečio jubiliejumi. Ilgiausių metų!

 

2015-05-22  

ROMANSŲ VAKARAS JIEZNE